Kui Föderaalreserv peatab turgude languse tõttu intresside tõstmise ning otsustab rahapoliitikat uuesti lõdvendada, peaks see olukorda veidi parandama, teatas Deutsche Bank.
- Deutsche Bank Foto: Bloomberg
Mure
Hiina majanduse pärast,
USA energiasektori raskused ja pankade habras olukord Euroopas – need on faktorid, millega eelmisel nädalal turgude langust seletati.
Deutsche Banki strateegide sõnul on töötavaid lahendusi vaid üks.
„Sekkumiseta on risk suurem, et aktsiad langevad edasi,“ kirjutas pank oma kirjas, mille pealkiri oli „Lõhnab pankroti järgi“.
Analüütikud on fookusesse võtnud eelkõige selle, et USA ettevõtete riskantsemate võlakirjade tootlused on kiiresti tõusnud. Paljud arvavad, et see viitab krediiditsükli lõppemisele, mis võib muuta paljud ettevõtted maksejõuetuks. Deutsche Banki aktsiate peaanalüütik Robert Raedler ütles, et probleem on alanud eelkõige energiasektorist, mida nafta hinnalangus kõige enam mõjutab.
Föderaalreserv peaks järele andma
„Selleks, et vältida pankrotilainet USAs, peab Föderaalreserv järele andma. See viiks dollari madalamale, tõstaks nafta hindu ja ettevõtete bilanss paraneks,“ ütles pank oma raportis.
Investorite jaoks on aga probleem selles, et Föderaalreserv ei taha kurssi muuta, lisas Raedler. Kuna tööturuandmed on olnud head, ei hakka keskpank uuesti rahapoliitikat lõdvendama.
Aktsiaturgudel pole sellel aastal väga hästi läinud. Üleeuroopaline Stoxx 600 indeks on kukkunud 12 protsenti ja Standard & Poor’s 500 indeks on langenud ligi 9 protsenti.
Raedleri sõnul tähendaks „täielik pankrotitsükkel“ seda, et Euroopa aktsiad langevad täiendavalt 20 protsenti ning USA majanduslanguse oht suureneb järsult.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.